Informatyka Stosowana

forum studentów informatyki stosowanej na WFIIS AGH.

#1 2008-10-04 18:59:28

Bartek

Gość

Własne forum, własna domena, własny serwer

imię bartek, grupa druga.

rozmawialismy z naszym starosta drugiej grupy i doszlismy do wniosku, iz warto by zalozyc forum naszego roku, gdyz jest to swiatla i dobra inicjatywa.
doszlismy owneiz do wniosku iz baaaardzo ale to bardzo dobrym pomyslem bedzie postawienie ow forum na wlasnym serwerze i we wlasnej domenie.

poniewaz forum jest juz i posiada adminow, wysuwam taka oto propozycje;

- poniewaz mam kontakty z dobra firma hostingowa (niekoniecznie najtansza, ale za to b. solidna- mialem z nia kiedys doczynienia), zajme sie zarezerwowaniem serwera 500MB / 5GB, postawieniem na nim phpbb i podpieciem domeny www.fiis.info albo www.wfiis.info lub jakakolwiek przyjeta.

- calosc (serwer + domena) na okres roku bedzie ksztaltowac sie w cenie rowno 50zł. te pieniadze zbierze sie wystawiajac puszke przed ktoryms wykladem z majcy z napisem "na forum". to jest jakieś 50gr od osoby- nie bedzie z tym problemu

- ja, oraz jakas rozsadna ilosciowo grupa osob (np. admini tego forum) zajmie sie administrowaniem i moderowaniem. z tym ze ja raczej tylko od technicznych spraw z kontem, bo na moderacje w scislym slowa tego znaczeniu- czasu nie mam.

na koniec mamy wlasne, autonomiczne forum, z wlasna domena, szybkim serwerem na ktorym bez wachania mozna postawic skrypt galerii gdzie bedzie mozna sie wymieniac notatkami, zadaniami i kodami zrodlowymi. nie jestesmy od nikogo zalezni.

moje gg 1997300, prosze o kontakt adminow tego forum w kwestii przegadania tematu.

 

#2 2008-10-05 21:01:51

Krzysiek

Gość

Re: Własne forum, własna domena, własny serwer

jedynym minusem jest to zeby dowiedziedziec sie czegos od 3 semestru, musisz:
-porozmaiwac z nimi osobiscie
-zalogowac sie na ich forum

szczerze watpia aby mieli ochote zagladac, do nas.a wymiana doswiadczen wg mnei zawsze moze sie przydac:)
oczywiscie ze w/w punty nie sa niemozliwe ale nie beda ogolnodostepne dla roku.

 

#3 2008-10-05 21:04:07

Krzysiek

Gość

Re: Własne forum, własna domena, własny serwer

co do adminow to po jednym na kazda grupe plus ty.i bedzie az za duzo:)

 

#4 2008-10-06 21:41:12

Łukasz

Gość

Re: Własne forum, własna domena, własny serwer

Co do serwera to na dniach kupuję dla siebie z domeną.
(2gb powierzchni, 25gb transferu miesięcznie).

Na moje potrzeby wystarczy to w zupełności i jeszcze sporo zostanie wolnego.

Tak więc jeśli chcecie a z tym wspomnianym wyżej serwerem nic nie wypali to służę chętnie pomocą i niezbędnym miejscem całkowicie za darmo.

 

#5 2008-10-06 22:06:45

pmoo

Nowy użytkownik

1937376
Call me!
Zarejestrowany: 2008-10-06
Posty: 3
Punktów :   

Re: Własne forum, własna domena, własny serwer

dobra inicjatywa, nie dajcie temu pomysłowi umrzeć śmiercią naturalną ;-). Poprzednie roczniki mają fora na darmowych hostingach i radzą sobie... tak btw


Przemek Kuciński

Offline

 

#6 2008-10-07 10:28:59

slovic

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 9
Punktów :   

Re: Własne forum, własna domena, własny serwer

łukasz... uważam że możemy skorzystać z twojego serwera.... teraz tylko postawić na nim forum i skołować domenę. Takie jest moje zdanie


to mówiłem ja : Don Vito Slovic Corleone Krzysztof Pecyna

Offline

 

#7 2008-10-07 13:01:32

Łukasz

Gość

Re: Własne forum, własna domena, własny serwer

oki będzie mi miło
Ja go kupuję w ten weekend jak będzie chwilka. Tylko będziemy mieć dziwną domenę (mudlaff.pl - na moje nazwisko) ale zrobi się może jakiegoś aliasa jak będzie ciężko zapamiętać, lub kupi dodatkową.

 

#8 2008-10-07 17:28:59

slovic

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 9
Punktów :   

Re: Własne forum, własna domena, własny serwer

domene można kupić podobno .info to grosze


to mówiłem ja : Don Vito Slovic Corleone Krzysztof Pecyna

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.imwimiipagh.pun.pl www.logistyka.pun.pl www.akademiasupremacy.pun.pl www.gimmark.pun.pl www.redstar.pun.pl